Celkem návštěv:  Dnes: 
[CZ]
SEDLČANY 2016

 

Provoz a správu webu zajišťuje

[www.FraKom.cz]

Premiérové ME v Drnovicích je minulostí

29.08.2013

Evropský šampionát v trucktrialu zavítal o víkendu do Drnovic u Lysic na Boskovicku. Pískovna firmy Sedos nabídla účastníků velmi náročné terény a tak účastníci i diváci byli spokojeni. Nejúspěšnějším českým účastníkem se stal Bohumír Čáp z Přelouče, který svoji kategorii vyhrál. Výborně se ale prezentovali i někteří další z několika našich závodníků.

Moravská pískovna jasně naznačila, kdo se již za necelý týden bude letos radovat z evropského titulu. Rozhodne se totiž o nadcházejícím víkendu v posledním dílu evropského trucktrialu sezóny v Rakousku.

Pořadatelé, přestože se v jejich případě jednalo premiéru v rámci závodu ME, vše zvládli. Včetně zajištění pohodlného parkování pro diváky nebo i bohatého doprovodného programu. Akci nijak zásadně nenarušila ani více než hodinová nedělní průtrž mračen, při které musel být závod dokonce přerušen. Připravené sekce pak byly ještě náročnější, než doposud, i když některé se staly pro řadu posádek přímo nesjízdné. Závodních sekci bylo nakonec 9 namísto plánovaných 14, posádek přijelo celkem 21.

Diváků bylo přes 2 200, což vzhledem k nedělnímu počasí nebylo tak tragické. Navíc mnoho motoristických fanoušků vyrazilo do Brna na motocyklovou GP. Po oba dny se začínalo v 9 hodin ráno a posádky sekce opouštěly kolem 18 hodiny večer. Na závěrečném nedělním vyhlašování vítězů se radovali i čeští účastníci.

Největší radost měl nepochybně Bohumír Čáp , vítěz své kategorie dle starého hodnocení, což Čápa udrželo v boji o letošní titul. I když jeho největší soupeř Tomáš Pražák , další našinec, průběžně vedoucí ve stejné kategorii, si připsal druhé místo. Dál tedy vede Pražák, vítěz dvou závodů, a druhý je Čáp, který má na svém kontě nyní také dvě vítězství. Nicméně dále má Pražák body za dvě druhá místa a Čáp za druhé a třetí. Celkově oba před finálovým závodem dělí pouhé dva body.

„Po sobotě vedl Tomáš Pražák, ale nám vlastně pomohla průtrž mračen, po které někteří účastníci sekci vůbec neprojeli. My jsme ji naopak projeli a náskok pak urželi až do cíle. Posádek sice do Drnovic nepřijelo moc, ale byly vesměs velmi kvalitní. Diváci se měli určitě na co dívat a viděli nejlepší evropské jezdce, kteří něco opravdu umí. Také připravené sekce byly pěkné. Moc se nám líbily zdejší ohromné „sjížďáky““, pochvaloval si Čáp.

V nové kategorii dvouosých strojů, která se zatím jen testuje, pak byl Čáp druhý. Úspěchem českých barev bylo rovněž druhé místo „Šíleného Maxe“, tedy jezdce Vladimíra Jacháčka mezi prototypy, přestože zde byla slušná konkurence. Velmi dobře zajel také Václav Kabourek na Unimogu, další český vítěz své kategorie S1 . Neztratil se ani Broňa Ševčík s legendární Pragou V3S, kterému patřil bronz v S3.

Naopak smůlu měl téměř domácí Libor Kopeček se strojem Edvard 5, který se představil mezi prototypy. Pro technické problémy nakonec závod nemohli ani on, ani jeho syn , s nímž se střídal za volantem, dokončit.

Mnoho pěkných foto z akce mohou fandové vidět na motoristickém portálu www.motormix.cz, který je společně se stejnojmenným televizním pořadem i jedním z mediálních partnerů akce. V TV Motormixu pak bude k vidění i reportáž z akce ( viz podrobnosti na uvedených stránkách v sekci TV). Nový díl bude mít premiéru o nadcházejícím víkendu a bude tradičně k vidění nejen na televizních obrazovkách kabelových operátorů v několika městech republiky, ale také na satelitu Astra. Navíc bude tradičně i snadno ke stažení přímo na uvedených internetových stránkách.

O předposledním zářiovém víkendu se v pískovně bude závodit opět, i když v rámci poněkud jiné disciplíny. 21. září totiž do zdejšího písku vyrazí pro změnu vyznavači offroad maratonů zápolit o body do dalšího závodu svého tuzemského šampionátu.

Pavel Jelínek, mediaservis


Přečtěno: 1383 x