Celkem návštěv:  Dnes: 
[CZ]
SEDLČANY 2016

 

Provoz a správu webu zajišťuje

[www.FraKom.cz]

Pavel Jelínek MotorMIX - reportáž z Drnovic

07.07.2014

Drnovice - náročný závod ME v trucktrialu. A dva zlatí Češi!

Právě uplynulý víkend patřil mimo jiné druhému dílu ME v trucktrialu, který se jel v pískovně v Drnovicích u Lysic. Akci přálo i počasí, i když velmi náročné terény ještě ztížil noční liják ze soboty na neděli. Tratě, původně postavené na "suchý závod", byly hlavně po ránu jen oblížně sjízdné. V závodu se nakonec zadařilo i českým posádkám.

Nejlépe z našich posádek se zadařilo Václavovi Kabourkovi, který zvítězil ve své kategorii. Bohumil Čáp pak dopjel bronzový, přestože v závěru vystřihl také kotrmelec.

Další zlato v jiné kategorii ovšem vybojoval Broňa Ševčík s PV3S a jeho tým. Bronz v prototypech přidal Libor Kopeček s Edwardem. Z českého hlediska jsou tedy tyto výsledky v konklurenci více než dvou desíítek posádek z Evropy potěšitelné.

"Nejdříve jsme byli druzí, ale v neděli ráno jsme se dostali na první m,ísto a to se nám podařilo udržet až do konce, takže jsme první. Jsem velice spokojený jak s umístěním ,tak hlavně s autem, které teď jezdí úplně úžasně. Takže investice do turba a do celkové repase auta se nám vyplatila. Musím poděkovat sponzorům, no a taky našim fanouškům, kterým se naše výkony v sekcích snad líbily", zhodnotil víkend Broňa Ševčík.

"My jsme dali v neděli pěknou boudu, ale přesto jsme vydřeli bronz a jsme spokojeni. Závody hodnotím velice dobře, terény byly brutus a zase mám hodně práce na autě", zhodnotil víkend Bohouš Čáp.

"Bylo to dobrý, zavzpomínal jsem.. Už je to dvacet let - s trialem jsem začínal v 1992, pak jsme jeli i vnásledujících letech 93 a 94. Díky za pozvání, bylo to bezva," říkal zase Tomáš Tomeček, zkušený český Dakarák a několikanásobný vítěz Afrika Eco Race, ktery do Drnovic prijel i se svoji dakarskou Tatrou 815 a který rozdal spousty autogramů. Jak plyne z jeho odpovědi, Tomeček s trucktrilem začínal a to s tatrou 805, takzvanou "Kačenou". Až později začal jezdit Dakar.A do Drnobvic se mimo jiné dostal díky pozvání MotorMIXu, který by zároveň li mediálním partnerem záívodu.

Pavel Jelínek
MotorMIX
Článek na webu MotorMIX


Přečtěno: 1333 x