Celkem návštěv:  Dnes: 
[CZ]
SEDLČANY 2016

 

Provoz a správu webu zajišťuje

[www.FraKom.cz]

ME v trucktrialu 2013 startuje

14.06.2013

ME v trucktrialu 2013 startuje. Zavítá i do Česka - do Drnovic

Zatímco tuzemský šampionát v trucktrialu odstartoval již v závěru dubna ve středočeských Milovicích, evropský startuje o právě nadcházejícím víkendu. Účastníci budou bojovat v náročných terénech ve Francii v tradiční lokalitě u Montalieu-Vercieu. Z českého hlediska stojí za zmínku, že jeden z šesti evropských závodů zavítá letos do Drnovic na Boskovicku.

Pro ME to bude zcela nová lokalita, i když tuzemský šampionát se zde již v minulosti jezdil a vždy se jednalo o velmi zajímavé a dramatické závody.

Pořadatelé ME v trucktrialu navíc v minulých dnech odhalili také doposud neznámé místo třetího kola tohoto atraktivního šampionátu, které se pojede v Rakousku. Konkrétně to bude v lokalitě Werfen, Salzburger Land.

Po Rakousku přijde na řadu závod na dohled okruhového areálu Motorsport Arena Oschersleben v Německu ( východním) a pak již přijde na řadu závod u nás v Drnovicích, kde se fanoušci trucktrialu jistě mají na co těsit. Je pro něj vyčleněn termín v závěru prázdnin, o posledním srpnovém víkendu. Naposledy se u nás evropský trucktrial jel v Ostravě. Bohužel jeho průběh tehdy dost poznamenalo deštivé počasí. Drnovice nepochybně nabídnou skvělé a náročné trati a díky písečnému podkladu tratí by závod ani případné deštivé počasí nemělo nějak zásadně ohrozit.

V pískovně v Drnovicích se Evropa pojede poprvé. Pořadatelé z firmy SEDOS doprava a.s. pak připravují rovněž spuštění speciálních stránek k závodu ME www.europatrucktrial.cz a zároveň věří, že se s promotérem šampionátu domluví i na pokračování spolupráce v dalších letech. Ve stejné lokalitě se na sklonku léta pojede také závod další motoristické disciplíny, offroadmarathon.

Pořadatelé zároveň již zahájili propagaci závodu. V úvodu dubna se prezentovali v expozici, organizované MotorMIXem, který bude i mediálním partnerem závodu, na veletrhu Autosalon Brno, navštíveném 80 000 návštěvníky . Banner závodu nechyběl ani v Milovicích, na veletrhu Auto Moto v Pardubicích a nyní „putoval“ na Evropu do Francie.

Pavel Jelínek

Mediaservis


Přečtěno: 1291 x