Celkem návštěv:  Dnes: 
[CZ]
SEDLČANY 2016

 

Provoz a správu webu zajišťuje

[www.FraKom.cz]

Článek týdeníku 5plus2.cz ME Drnovice 2014

15.07.2014

V drnovické pískovně závodily nákladní vozy

Druhý závod Mistrovství Evropy v truck trialu se konal o víkendu v Drnovicích u Lysic. Za oba dny navštívily atraktivní podívanou, při které vozidla zdolávala náročný terén pískovny, tisíce diváků.

„Soutěžit přijely špičkové posádky z Rakouska, Francie, Německa a České republiky. Jsem moc ráda, že narozdíl od loňska, kdy jsme si tady hlavně druhý den docela užili trable s počasím, nám letos vše vyšlo náramně,“ řekla za organizátory Irena Dvořáčková.

Vedle závodů připravili pořadatelé pro návštěvníky bohatý doprovodný program. Děti měly k dispozici skákací hrad, o jejich zábavu se staraly členky mateřského centra Jablíčko. Zájemci se mohli svézt na koních nebo absolvovat let vrtulníkem. V neděli mezi diváky zavítal i několikanásobný účastník Rally Dakar Tomáš Tomeček.

Evropský šampionát v truck trialu pokračuje už o víkendu třetím závodem v rakouském Limbergu. Více na www.europatrucktrial.cz.

Truck trial je automobilový sport, kdy vozidlo v terénu zdolává přírodní nebo uměle vytvořené překážky. Soutěžící absolvují několik sekcí (ohrazených prostor s průjezdovými brankami), kde posádky zpravidla bojují proti přírodním či umělým překážkám na samé hranici fyzikálních zákonů. Ještě před tím jsou však rozděleny do kategorií podle počtu náprav a podle rozvoru a rozchodu vozidla. Soutěžit mohou pouze vozidla s minimální hmotností 2,5 tuny. Průjezdy sekcemi jsou hodnoceny trestnými body. Posádka s jejich nejmenším počtem se stává vítězem.

Autor: Pavel Šmerda

Článek vyšel na serveru 5plus2.cz »


Přečtěno: 1245 x