Celkem návštěv:  Dnes: 
[CZ]
SEDLČANY 2016

 

Provoz a správu webu zajišťuje

[www.FraKom.cz]

Bohouš s Katkou zlatí při ME v rakouském Limbergu

18.07.2014

Trucktrialista Bohouš Čáp skončil při úvodním podniku ME ve Francii na boudě a přišel tak o zlato. Podobně svoji Avii lehce převrátil také v Drnovicích, kde ovšem nakonec dojel třetí. O týden později se v rakouském Limbergu konečněl dočkal ZLATA.

Přitom v kategorii startovalo sedm posádek. Navíc stříbro vybojovala další česká posádka - Václav Kabourek s MB Unimogem, který navíc díky dvěma zlatým a stříbru kraluje průběžnému pořadí v S2. Více již jeho navigátorka Katka Ventluková:

"Tak už jsme se konečně dočkali a to naše "pravé" místo bylo v Limbergu ;-)

V pátek při odjezdu jsme měli problémy s přepravním vozidlem, jelikož nešlo řadit (nevypínala spojka), tak jsme si mysleli, že to je potřeba pořádně odvzušnit. Tak jsme z Přelouče zamířili ke kamarádovi Rosťovi, zda nám s tím pomůže. Jenže ani po výměně hydraulického válečku a posilovače, to stále nešlo. Po několika hodinách už jsme věděli, že jsme pro to udělali maximum, a že s tím bohužel už nic neuděláme, že musíme sehnat náhradní přepravní vozidlo.

To jsme sehnali díky Autocentru Hájek, kteří jsou i našim sponzorem. Přijeli jsme do Limbergu cca o půl 9 večer, tak jsme se domluvili s technickými komisaři, že se udělají přejímky až ráno. Už od příjezdu co jsme viděli sekce, jsme věděli, že to nebude tak lehké," líčí stresující začátek víkendu Katka Ventluková.

Sobotní přejímky proběhly bez problémů a mohlo se vyrazit do sekcí. Některé byly lehčí a některé zase velmi naostřené. V poslední sobotní sekci jsme byli na druhém místě a na první místo nám zbývalo dohnat cca 40 bodů. Na prvním místě byl v té chvíli Team Kabourek.( čili další naši - pozn. red.)

V neděli jsme jeli na první sekci, kde byl krásnéj výjezd. Pro nás toto nebyl problém s Avii vyjet. Dalším šesti posádkám po nás se to ale již nikomu nepovedlo vyjet. Tímto jsme se dostali bodově na první místo a to jsme se snažili celou neděli udržet. Občas nám do toho zapršelo, ale to nám zřejmě pršelo štěstí ;-). takže nakonec to vyšlo!" dodala radostně Katka.

"Takže naprosto krásnej víkend v Rakousku!.Celkově jsme se krásně posunuli na třetí místo a druhej je před námi jen o 6 bodů, takže jsme si říkali, že by jsme je mohli ještě udělat a být vícemistři ;-) ale uvidíme jak to půjde dál. Doufáme, že jsme si už veškerou smůlu vybrali a teď už se bude jen dařit ;-)," doplnil Bohouš Čáp.

Celkově tedy v Rakousku skončily dvě české posádky na prvních dvou místech. V celkovém pořadí se obě naše posádky drží rovněž na medailové pozici. Již o prvním srpnopvém víkendu se bude závodit v Německu u Gröningenu.

Reportáž z ME v Dnovicích mimochodem nyní o víkendu ( tedy přesněji OD víkendu) přinese internetový i televizní MotorMIX, jeden mediálních partnerů akce i Čápova týmu. V galerii stejnojmenného webu pak fandové najdou mnoho fotografií z tohoto závodu a v televizním MotorMIXu bude několikaminutová reportážt. A chybět nebudou ani některé z řady karambolů, které závod přinesl. K vidění zde tedy bude i drnovický karambol Bohouše Čápa, po kterém ovšem ještě posádka dokázala získat celkový bronz.

Více na adrese http://www.motormix.cz/tv-motormix, kde je pořad také zdarma k dispozici ke stažení. Jinak jej ale lze vidět na satelitu Astra i na kabelovce UPC a dalších kabelovkách v různých regionech republiky.

Výsledková listina kategorie S2:

  • 1. místo 203 Racing Team Avia Future s počtem bodů 843
  • 2. místo 222 Team Kabourek s počtem bodů 921
  • 3. místo 209 Team Mogli s počtem bodů 1137
  • 4. místo 205 Offner Truck Sport s počtem bodů 1262
  • 5. místo 204 Team H & Co s počtem bodů 1515
  • 6. místo 216 Dauphidrome s počtem bodů 2640
  • 7. místo 214 GANGS OF SUD EST TRUCK s počtem bodů 3165

Přečtěno: 1616 x